Image Alt

„Komando śmierci”. Spotkanie z autorem – Tomaszem Bonkiem

„Komando śmierci”. Spotkanie z autorem – Tomaszem Bonkiem

Fundacja Lubiąż ma przyjemność zaprosić na premierę najnowszej książki Tomasza Bonka, opowiadającej o drugowojennych tajemnicach lubiąskiego opactwa oraz o jego związku z obozem koncentracyjnym Gross-Rosen.

Spotkanie autorskie odbędzie się w niedzielę, 21 maja o godz. 12:00 w Pałacu Opatów Wstęp wolny. Podczas spotkanie będzie możliwość zakupu książki oraz uzyskania autografu autora i dedykacji. Po spotkaniu zapraszamy również na zwiedzanie opactwa z autorem książki. Informacje na temat zwiedzania z red. T. Bonkiem poniżej.

 

 

 

Lubiąż – śladami wojennych tajemnic. Zwiedzanie z redaktorem Tomaszem Bonkiem

Zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie klasztoru i pałacu opatów w Lubiążu. W niedzielę 21 maja o godz. 15:00.

Tomasz Bonek, reporter-dokumentalista, autor książek: „Komando śmierci. Ostatnia tajemnica Gross-Rosen i Kloster Leubus”, “Zaginione złoto Hitlera. Bezpieka PRL na tropie skarbu Festung Breslau” i “Lubiąż. Mroczne tajemnice opactwa” zabierze Państwa na spacer po tajemniczych miejscach tego niesamowitego obiektu, wypełniony fascynującymi opowieściami o tym, co działo się tu podczas II wojny światowej.

Jakie skarby w klasztornych kryptach ukryli Niemcy? Jak to się stało, że w pocysterskich celach powstał tajny ośrodek badawczy III Rzeszy? Czym zajmowali się tutaj wybitni naukowcy? Co robili więźniowie przywiezieni tu z całej Europy? I w końcu, czy w Lubiążu może znajdować się wciąż nieodkryty, wielki skarb, pozostawiony przez uciekających żołnierzy Wehrmachtu?

 

Liczba miejsc na wyjątkową trasę zwiedzania klasztoru w Lubiążu z Tomaszem Bonkiem jest ograniczona.
Prosimy o pisemne zgłoszenie chęci uczestniczenia z podaniem nazwiska, ilości biletów pod adresem mailowym: biuro@fundacjalubiaz.org.pl

Rezerwacja biletów w dniach od 04.05.23 do 11.05.23.
Po w/wymienionym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

 

Cena biletu 50zł za osobę. Płatność tylko gotówką.

 

 

Obiekt czynny:
01.04 do 30.09: od 10:00 do 17:00 (ostatnie wejście 16:00)
01.10 do 31.03: od 10:00 do 15:00
(ostanie wejście 14:00)

Zwiedzanie odbywa się w grupach co godzinę (o każdej pełnej godzinie). Zwiedzającym udostępnia się: Jadalnię Opata, Salę Książęcą, Kościół NMP, Refektarz Letni.
Płatność możliwa jest tylko gotówką.

normalne 30,00 zł
ulgowe 25,00 zł

Pozwolenie foto:
5,00 zł za jedno urządzenie fotografujące

Plac Klasztorny 1, Lubiąż
56-100 Wołów
tel: +48 71 389 71 66