Image Alt

Rewitalizacja

KONCEPCJA REWITALIZACJI LUBIĄŻA OPRACOWANA PRZEZ
BIURO ARCHITEKTONICZNO PROJEKTOWE “PENTAGRAM” W POZNANIU

Ze względu na swoją doskonałą lokalizację, ogromne zewnętrzne i wewnętrzne przestrzenie cały ten kompleks obiektów jest doskonałym miejscem do zorganizowania w nim centrum konferencyjno-turystycznego na potrzeby szerokiej edukacji i prezentacji dorobku kulturalnego, zwłaszcza krajów Europy Środkowo – Wschodniej.


 

Pałac Opatów

Przewiduje się organizację w nim centrum konferencyjno-szkoleniowego z bogatą infrastrukturą techniczną do sprawnego przeprowadzania wszelkiego rodzaju seminariów, konferencji czy kongresów. Odrestaurowana Sala Książęca i większość innych sal nadaje się do adaptacji na sale seminaryjne, szkoleniowe przeznaczone do obsługi międzynarodowych programów edukacyjnych.

Budynek klasztorny

Doskonale nadaje się na zorganizowanie w nim hotelu o wysokim standardzie. Jego wewnętrzna struktura z szerokimi korytarzami na każdej kondygnacji i wewnętrznym dziedzińcem, który przewiduje się przykryć szklanym dachem – to doskonałe miejsce z przyjaznym klimatem dla hotelowych gości.

Dawny kościół NMP

Na początku XIX wieku przestał pełnić funkcje sakralne, przewidziany jest do adaptacji na galerię – muzeum o charakterze kulturalnym, w którym prezentowane będą wystawy, organizowane koncerty i inne imprezy o charakterze kulturalnym.

Dawny browar i piekarnia

W tym obiekcie koncepcja przewiduje organizację hotelu turystyczno-młodzieżowego o standardzie ekonomicznym. W podziemiach zorganizowany będzie pub z mini browarem warzącym piwo na miejscu. W części wschodniej kompleksu pałacowo klasztornego, w granicach zachowanych murów pocysterskich przewidziano rekonstrukcję ozdobnego ogrodu barokowego, odtworzonego na podstawie XVIII wiecznych grafik autorstwa Warnhera.

Sport i rekreacja

Obszar położony na południu, poza murami dawnego zespołu klasztornego, przeznaczono na utworzenie kompleksu obiektów sportowych z boiskami do gier zespołowych oraz kortami tenisowymi i polem golfowym. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu turystyczno-młodzieżowego zaprojektowano lokalizację stanicy kajakarskiej. Po zachodniej stronie wzgórza klasztornego, przy budynku dawnego kościoła św. Jakuba, który przewidywany jest do renowacji i przekształcenia w miejsce kultu religijnego o charakterze ekumenicznym, planuje się renowację, częściowe odtworzenie zniszczonej zabudowy i uzupełnienie jej nową substancją utrzymaną w klimacie średniowiecznego miasteczka.

 

Obiekt czynny:
01.04 do 30.09: od 10:00 do 17:00 (ostatnie wejście 16:00)
01.10 do 31.03: od 10:00 do 15:00
(ostanie wejście 14:00)

Zwiedzanie odbywa się w grupach co godzinę (o każdej pełnej godzinie). Zwiedzającym udostępnia się: Jadalnię Opata, Salę Książęcą, Kościół NMP, Refektarz Letni.
Płatność możliwa jest tylko gotówką.

normalne 30,00 zł
ulgowe 25,00 zł

Pozwolenie foto:
5,00 zł za jedno urządzenie fotografujące

Plac Klasztorny 1, Lubiąż
56-100 Wołów
tel: +48 71 389 71 66